Baltic Candles vēsture

Gumijas fabrika DOBELE, kas atradās šajā vietā, tika dibināta 1966.gadā, bet sveces tajā sāka ražot 1969.gadā. Jau no tā laika uzņēmuma sveču produkciju dēvēja par „Dobeles sveces”.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, deviņdesmito gadu sākumā, uzņēmums sāka ciešu sadarbību ar sveču ražotājiem un tirgotājiem Dānijā, daloties pieredzē, zināšanās un tradīcijās.

Izveidojoties ciešai un veiksmīgai sadarbībai, 1996.gadā tika reģistrēts Latvijas un Dānijas kopuzņēmums, kas saucās SIA "Dobeles sveces", kuru daļēji kreditēja dāņu fonds, lai atbalstītu tos Dānijas uzņēmējus, kuri vēlas uzsākt darbību Baltijas valstīs. Lielāko ieguldījumu daļu veica Dānijas uzņēmums "P.Broste A/S".

1997.gadā uzņēmuma nosaukums tika mainīts uz SIA "Baltijas Sveces", un jau 1998. gadā Dānijas tirdzniecības un rūpniecības koncerns "Broste A/S" kļuva par vienīgo sabiedrības īpašnieku.

2004.gadā uzņēmumam radās jauns nosaukums SIA "Baltic Candles Ltd.", un reorganizācijas rezultātā uzņēmuma īpašnieks ir "Broste Consumer".

2009. gadā SIA "Baltic Candles Ltd." piedalījās Eksporta un Inovācijas Balvas konkursā par eksportspējīgāko uzņēmumu, kuru organizēja Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūra (LIIA)

Lielo un vidējo uzņēmumu grupā Baltic Candles ieguva 3.vietu kā eksportspējīgākais uzņēmums Latvijā.

2010.gadā P. Broste Ltd. uzņēmuma daļas pārdeva izlilddirektoram Jensam Thogersenam, un kopš 2010. gada Jens ir kompānijas īpašnieks.